Biržų lopšelis-darželis
NAUJIENŲ KALENDORIUS
2020 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA
VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA
Projektas „Sveikatiada“
OLIMPINIO UGDYMO PROGRAMA
OLIMPINIO UGDYMO PROGRAMA
GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS
GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS
Erasmus+ programa EST savanoriai
Erasmus+ programa EST savanoriai
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

OLIMPINIS PROJEKTAS “LEDINUKŲ ŠALYJE”, SKIRTAS LIETUVOS 100-MEČIUI

2018 m. vasario 19 – 23 d.

PROJEKTO TIKSLAS: skatinti kuo daugiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei darželio bendruomenės narių įsijungti į aktyvų sportą žiemos metu.

PROJEKTO UŽDAVINIAI: 

  • Tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį, aktyviai įsijungti į žiemos sporto šakas;
  • Skatinti visą darželio bendruomenę įsijungti ir propaguoti sveiką gyvenseną;
  • Stiprinti ir grūdinti vaiko sveikatą, mažinant jų sergamumą.

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO VIETA: Lopšelio-darželio lauko aplinka, lauko sporto aikštelė, Biržų piliakalnis, Širvėnos ežeras.

PROJEKTO DALYVIAI: 3-6 metų vaikai, jų tėveliai, darželio darbuotojai, Europos savanorių tarnybos (EST) savanoriai.

PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS

          Kiekvieną dieną rytines mankštas vedė savanoriai: Rito iš Portugalijos, Tamara iš Gruzijos, Alvaro ir Natalija iš Ispanijos, Hasmik iš Armėnijos.

         Olimpiniai žiedai Lietuvos 100-mečiui.

         Estafetės “Arklių lenktynės”, “Šaukštų lenktynės”, “Rogučių lenktynės + krepšinis”, “Sniego ritulys”, “Ledo ritulys”, “Biatlonas”, “Karučiai”, “Pingvino krepšinis”, “Žvejyba”, “Akmenslydis” tarp vaikų grupių. 

      Susitikimas su Biržų “Saulės” gimnazijos snieglentininkais. Š. m. vasario 3 d. Jonavoje Joninių slėnyje, vyko LTEAM Olimpinis žiemos festivalis. Jame dalyvavo Biržų “Saulės” gimnazijos komanda. Snieglente  Slalomo rungtyje Mantvydas Likas buvo antras, o Barbora Bimbaitė tapo čempione ir aukso medalio laimėtoja. Jie papasakojo vaikams kaip treniruojasi, ruošiasi varžyboms, pademonstravo atsineštas snieglentes ir slidinėjimo batus. 

            Darželio bibliotekoje vyko viktorina “Žiemos sporto šakos”. Kūno kultūros pedagogė Daiva Greviškienė kartu su vaikais prisiminė Pjongčango olimpines žaidynes ir biatlonininką Tomą Kaukėną, kuris per žaidynių atidarymą nešė Lietuvos vėliavą. Iš nuotraukų vaikai turėjo atspėti kokia tai sporto šaka.  Viltorinoje dalyvavo 3-iosios, 5-osios ir 7-osios grupių ugdytiniai.  Iš kiekvienos grupės išsirinkę po 5 komandos dalyvius, patys vaikai sugalvojo ir komandų pavadinimus: “Stop”, “Gudručiai” ir “Šypsena”. Viktorinai teisėjavo 6 metų ugdytinė Agnė.

            Interaktyvioje lentoje  vaikai žiūrėdami sportinius momentus, turėjo pasakyti  sporto šakos pavadinimą, atsakinėjo į užduotus klausimus, atliko įvairias užduotis, susijusias su Žiemos olimpiada 2018, kurias parengė auklėtoja Daiva ir EST savanorė Mariam Sharmiashvili.  

            Vieno taško skirtumu viktoriną laimėjusi “Gudručių” komanda apdovanota saldžiais prizais. 

           Siekdami užtikrinti vaikų fizinį aktyvumą, judėjimą gryname ore ir naudą jų sveikatai, darželio vaikai, jų tėveliai, darbuotojos keliavo į žygį pėsčiųjų ir dviračių taku prie Širvėnos ežero. Poilsio aikštelėje vaikai žaidė orientacinį žaidimą “Kur pasislėpė raidelės”, atsakinėjo į užduotus klausimus apie žiemos sportą. Suradę raideles, sudėliojo žodį “LIETUVA”. Ant ežero ledo vaikai judėjimo įgūdžius rodė žaisdami judriuosius žaidimus “Vairuotojai”, “Traukinukai”, “Vežėjai”, “Sniego rinkėjai” ir “Virvės traukėjai”.

            Smagiai pasportavę, įgavę daugiau energijos, visi kartu vaišinosi šilta arbata. Į darželį grįžo patenkinti ir su džiaugsminga nuotaika.