BENDRADARBIAUJAME SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS:

  • Biržų visuomenės sveikatos biuru;
  • Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras;
  • Biržų Kaštonų pagrindine mokykla;
  • Pasvalio darželiu-mokykla “Liepaitė”;
  • Kupiškio lopšeliu-darželiu “Obelėlė”;
  • Biržų technologijų ir verslo mokymo centras;
  • Biržų ŠPT;
  • Biržų „Saulės“ gimnazija.

 

PROJEKTAS SU BIRŽŲ „SAULĖS“ GIMNAZIJA

2021 m. vasario – birželio mėn.

         Su Biržų „Saulės“ gimnazija įgyvendinome jų vykdomą projektą „Gimnazistų profesinių galimybių suvokimo skatinimas”. Projekto metu gimnazijos 2 c klasės mokinės sukūrė Biržų lopšelio – darželio „Drugelis“ veiklų, ikimokyklinio ugdymo mokytojo profesijos pristatymą. Dėkojame už nuostabų suvenyrą.
         Vertiname gimnazijos iniciatyvas ir tikimės tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo projektinėse, savanorystės veiklose.

 

3-IOSIOS GRUPĖS PRIEŠMOKYKLINUKAI BIRŽŲ KAŠTONŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2020 m. sausio 15 d.

              Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos mokytojai darželio priešmokyklinukus pakvietė apsilankyti ir susipažinti su mokykla. Mus šiltai pasitiko mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius, mokytojos Renata ir Irena. Vaikai susipažino su mokykla, klasėmis, mokytojomis ir mokiniais. Įdomu ir smagu buvo pasėdėti mokykliniuose suoluose. Padedami ketvirtokų piešė linksmus traukinukus. 

               

BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ SPORTO VARŽYBOS „MOKYTOJADA“

2019 m. gruodžio 12 d.

                 Lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Daiva, Ligita, Audronė, Dalia, socialinė pedagogė Oksana ir laikinai pavaduojanti Vaidė dalyvavo sporto varžybose „Mokytojada“, kurios vyko Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro sporto salėje. Visi dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurioms reikėjo atlikti komandines estafetes: Golfas, Mega ridenimas, Kombinuota taiklumo estafetę, Snaiperiai, Traukinukas, Golfas, „Taikinys“. Mokytojai patyrė daug gerų emocijų, linksmai praleido laiką ir išbandė save netradicinių sporto šakų varžybose. Stipriausios ir sportiškiausios komandos buvo apdovanotos diplomais, asmeniniais prizais, o nugalėtoja taure.

 

PSICHOLOGO EVALDO KARMAZOS PASKAITOS LOPŠELYJE-DARŽELYJE

2019 m. gruodžio 12 d.

        Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimu į lopšelį-darželį atvyko psichologas Evaldas Karmaza, kuris lopšelio-darželio darbuotojams, vaikų tėveliams ir kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams  pravedė paskaitas „Vaikų grupės valdymas” bei „Streso ir įtampos valdymas“.

Čia mama, čia tėtis, o tarp jų – vaikas“, – išrikiavęs tris kėdes į vieną eilę, paskaitą pradėjo psichologas Evaldas Karmaza. „O štai čia tas pats vaikas, tik jau paauglys, – vaizdžiai pademonstravo iš tėvų tarpo pastūmęs kėdę į priekį ir atsukęs į tėvus nugara. – Jam reikia privatumo.“

Susirinkusiesiems E. Karmaza pabrėžė: mes neturime vaikams būti nei policininkai, nei draugai, nei pramogų organizatoriai, nei aptarnaujantis personalas. „Visą laiką, nuo mažų dienų, turime atminti: jie išeis. Vieną dieną jie išeis. Jūs esate į gyvenimą palydintys asmenys. Jūs galite padovanoti augančiam žmogui 5 svarbiausias dovanas: pasitikėjimo, savarankiškumo, iniciatyvos, tobulėjimo ir savasties.“ Tai pagrindiniai atramos taškai, kolonos, į kurias savo paties gyvenime remsis būsimas suaugęs žmogus…

  Mokytojos įgijo žinių kaip valdyti grupę, jas sudomino išeitys iš susidariusių situacijų, ir kaip galima jas valdyti garsu, gestais, primenant vaikui grupės susitarimą. Psichologas akcentavo, kaip būtina mokytojams saugoti save neprarandant  darbo kokybės. Šio seminaro metu Evaldas Karmaza pasidalino praktika, kaip kurti su vaiku psichologinį ryšį. Pateikė įvairius gero kontakto būdus. Kadangi vaikai be galo judrūs, E. Karmaza kalbėjo apie dėmesio valdymą. Taip pat skatino dėmesį skirti savarankiško ugdymosi įgūdžiams. Paskaitos klausytojai išgirdo daug vertingų patarimų, praturtėjo žiniomis.

                                                 

                          EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA

Į BIRŽŲ SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURĄ

„SVEIKAS MAISTAS – TIKRAS VAISTAS“

2019 m. vasario 6 d.

           3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su savo mokytoja Renata lankėsi Biržų savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Sveikatingumo specialistė Violeta Valiukienė vaikams priminė, kaip yra svarbu sveikai maitintis, sportuoti, grūdintis, kas nutinka dantukams, kai jų tinkamai neprižiūrime ir valgome daug saldaus maisto. 

           Specialistė sveikatos pasirinkimo piramidėje sudėjusi maisto produktus, aiškino kurios maisto produktų grupės padeda augti sveikiems, o ką reikia riboti. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę paserviruoti pusryčiams stalą ir pasirinkti tuos maisto produktus, kuriuos jie valgo. Savo pasirinktus maisto produktus pristatė, pakomentavo.

            Atsisveikinant vaikai gavo atminimo dovanėles, vaišinosi obuoliais.

 

PASKAITA “Z KARTOS VAIKŲ AUKLĖJIMAS”

2017 m. lapkričio 21 d.

                       Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę į lektorės Kristinos Pikūnės, VšĮ šeimos centro “Kartu saldu” paskaitą. Tai praktikos, atvejų analizės ir metodų treniruotei skirti mokymai, kurių ypatingas akcentas – padrąsinti save, atrasti naujo įkvėpimo, motyvacijos, pagalbos ir kūrybiško, bendradarbiavimo su kolegomis. Dviejų dalių susitikime pedagogams kalbame apie du pasirinktus metodus: padrąsinimų ir jausmų atsispindėjimo;
kalbėjimo “Aš” kalba ir jausmų išveikimą; susitarimus ir pasekmes; bendradarbiavimą ir meilės kalbas. Visi jie padeda pasiekti pozityvesnio ir tinkamesnio vaikų elgesio, padeda pedagogams, auklėtojams ir tėvams mokytis skirti vaikams dėmesio tada, kai jie elgiasi tinkamai. Gavę dėmesio pakankamai, vaikai mažiau jo siekia netinkamais būdais. Šie metodai padeda ugdyti vaikų savarankiškumą ir atsakomybę. Savo ir kito jausmų suvokimą, moko juos spręsti problemas patiems ir suprasti savo veiksmų sukeliamas pasekmes.
                       Paskaitoje dalyvavo 39 klausytojai – 23 darželio darbuotojai ir 16 vaikų tėvelių.   

DRAUGYSTĖ SU PREKYBOS CENTRU “RIMI”

             Darželyje lankėsi Biržų prekybos centro “Rimi” atstovai. Jie pasiūlė bendradarbiauti. Į pirmąjį susitikimą su vaikais jie atvyko nešini maloniomis dovanomis. Pabendravę su vaikučiais prisiminimui padovanojo kiekvienam vaikui po raudoną balionėlį. Pavaišino vaikus gardžiais obuoliais ir sausainukais “Drugelis”.