EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA

Į BIRŽŲ SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURĄ

„SVEIKAS MAISTAS – TIKRAS VAISTAS“

2019 m. vasario 6 d.

           3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su savo mokytoja Renata lankėsi Biržų savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Sveikatingumo specialistė Violeta Valiukienė vaikams priminė, kaip yra svarbu sveikai maitintis, sportuoti, grūdintis, kas nutinka dantukams, kai jų tinkamai neprižiūrime ir valgome daug saldaus maisto. 

           Specialistė sveikatos pasirinkimo piramidėje sudėjusi maisto produktus, aiškino kurios maisto produktų grupės padeda augti sveikiems, o ką reikia riboti. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę paserviruoti pusryčiams stalą ir pasirinkti tuos maisto produktus, kuriuos jie valgo. Savo pasirinktus maisto produktus pristatė, pakomentavo.

            Atsisveikinant vaikai gavo atminimo dovanėles, vaišinosi obuoliais.

 

PASKAITA “Z KARTOS VAIKŲ AUKLĖJIMAS”

2017 m. lapkričio 21 d.

                       Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę į lektorės Kristinos Pikūnės, VšĮ šeimos centro “Kartu saldu” paskaitą. Tai praktikos, atvejų analizės ir metodų treniruotei skirti mokymai, kurių ypatingas akcentas – padrąsinti save, atrasti naujo įkvėpimo, motyvacijos, pagalbos ir kūrybiško, bendradarbiavimo su kolegomis. Dviejų dalių susitikime pedagogams kalbame apie du pasirinktus metodus: padrąsinimų ir jausmų atsispindėjimo;
kalbėjimo “Aš” kalba ir jausmų išveikimą; susitarimus ir pasekmes; bendradarbiavimą ir meilės kalbas. Visi jie padeda pasiekti pozityvesnio ir tinkamesnio vaikų elgesio, padeda pedagogams, auklėtojams ir tėvams mokytis skirti vaikams dėmesio tada, kai jie elgiasi tinkamai. Gavę dėmesio pakankamai, vaikai mažiau jo siekia netinkamais būdais. Šie metodai padeda ugdyti vaikų savarankiškumą ir atsakomybę. Savo ir kito jausmų suvokimą, moko juos spręsti problemas patiems ir suprasti savo veiksmų sukeliamas pasekmes.
                       Paskaitoje dalyvavo 39 klausytojai – 23 darželio darbuotojai ir 16 vaikų tėvelių.   

DRAUGYSTĖ SU PREKYBOS CENTRU “RIMI”

             Darželyje lankėsi Biržų prekybos centro “Rimi” atstovai. Jie pasiūlė bendradarbiauti. Į pirmąjį susitikimą su vaikais jie atvyko nešini maloniomis dovanomis. Pabendravę su vaikučiais prisiminimui padovanojo kiekvienam vaikui po raudoną balionėlį. Pavaišino vaikus gardžiais obuoliais ir sausainukais “Drugelis”. 

BENDRADARBIAUJAME SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS:

  • Biržų visuomenės sveikatos biuru;
  • Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras;
  • Biržų Kaštonų pagrindine mokykla;
  • Pasvalio darželiu-mokykla “Liepaitė”;
  • Kupiškio lopšeliu-darželiu “Obelėlė”;
  • Biržų technologijų ir verslo mokymo centras;
  • Biržų ŠPT.