Naujienos

2022 m. liepos 26 d.

 

SVARBU ! nepamiršti tinkamai pasiruošti rudeniui – susitvarkyti Vaiko sveikatos pažymėjimą. Ugdymo procese gali dalyvauti tik nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą vaikai. Nepasitikrinę sveikatos vaikai negali dalyvauti fizinio ugdymo veiklose, nes nežinoma jų fizinio ugdymo grupė, lopšelis-darželis negali užtikrinti kitų su jo sveikata susijusių sąlygų, tokių kaip pritaikytas maitinimas, pagalba savirūpai ir tt.
  • Kasmetinė medikų apžiūra reikalinga tam, kad visapusiškai būtų patikrinta vaiko sveikata ir laiku pastebėtos galimos problemos. Šeimos gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai arba tyrimams.
  • Gydytojas odontologas profilaktinio tyrimo metu patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, prireikus, skiria gydymą. Kartu tai puiki proga silantais padengti vaikų iki 14 metų krūminius dantis, taip juos apsaugant nuo karieso. Ši procedūra taip pat apmokama iš PSDF lėšų.
  • Jeigu nepasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui vaiko sveikatos būklė pasikeičia taip, kad turi būti keičiama jo fizinio ugdymo grupė arba atsiranda naujų bendrų arba specialių gydytojų rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jam dalyvaujant ugdymo veikloje, ši informacija gydytojo įrašoma į popierinę formą Nr. 046/a „Medicininis pažymėjimas“ ir papildomai pateikiama lopšelio-darželio visuomenės sveikatos specialistui.

***