Naujienos

KULINARINĖS SVEIKO MAISTO RAGAUTUVĖS

2020 m. vasario 26 d.

              Ragavimo šventėje dalyvavo vaikučių mamytės, mokytojos, mokytojų padėjėjos ir kiti darbuotojai. Lopšelio-darželio prašymu renginį organizavo Biržų visuomenės sveikatos biuras. VšĮ „Sveikatai palankus” steigėja ir direktorė Raminta Bogušienė  skaitė paskaitą apie vaikų mitybą namuose ir ugdymo įstaigoje, sveikatai palankių patiekalų gaminimą ir integraciją į vaikų racioną. Lopšelio-darželio virėjos Liuda, Janina ir Jolanta pagamino 4 patiekalus, kuriuos dalyviai ragavo, dalinosi pastebėjimais. R. Bogušienė pagamino 2 sveikatai palankius saldėsius vaikams. Ji gyrė virėjas už gražiai patiektus patiekalus, o įstaigą – už įvairų valgiaraštį vaikams.

LOPŠELIO-DARŽELIO BENDRUOMENEI, TĖVELIAMS

        Kviečiame Jus į Biržų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, kuris vykdo sveikos mitybos įgūdžių formavimo ir daržovių vartojimo skatinimo veiklą, š. m. vasario 26 d. 15.00 val. lopšelyje-darželyje „Drugelis“ organizuojamą nemokamą renginį „Ragavimo šventę“. Šventės metu vyks paskaita „Sveikatai palanki vaikų mityba“ ir Kulinarinės sveiko maisto ragautuvės – bus pagaminti 5 skirtingi patiekalai, kurie atspindi įstaigos valgiaraštį ir siūlomi gaminti namuose: 

  • Patiekalas iš varškės – Orkaitėje kepti varškėčiai su morkomis (pridedame kortelę);
  • Patiekalas iš mėsos – Kalakutienos kotletai su morkomis ir cukinija, virti ryžiai su ciberžole (mūsų), garnyrui pjaustytos šiaudeliais morkos su paprikų juostelėmis ir pomidoriukais (pridedame korteles);
  • Patiekalas iš miltų – Viso grūdo makaronai su daržovių padažu ir kietuoju sūriu (pridedame korteles);
  • Kokteilis (agurkas, bananas, uogos, agavų sirupas) (gaminsime kartu su bendruomene);
  • Mozarela sūrio ir pomidorų vėrinukai;
  • Desertas – Firminis „Sveikatai palankus“ sluoksniuotas desertas (gaminsime kartu su bendruomene).
       Taip pat bus degustuojami maisto produktai  iš šviežių, kokybe paženklintų maisto produktų (ekologiškų ir kt.): įvairios uogos, vaisiai ir daržovės, užtepėlės, viso grūdo duona, sūriai, ir kt. 
      Įsitikinkite, kad vaikai valgo ne tik sveikai, bet ir skaniai !