Naujienos

 

TIKSLAS: ugdyti pagarbą ir požiūrį į kiekvieną gyvą būtybę, atsakomybės jausmą.

UŽDAVINIAI:

– išsiaiškinti kaip reikia elgtis su gyvūnais;

– ugdyti meilės, atsakomybės jausmus mažiesiems keturkojams draugams;

– mokyti tinkamai elgtis su gyvūnais, juos prižiūrėti.

3-iosios priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai kartu su pedagoge Renata Čenkuviene paskelbė akciją “Paaukok beglobiams gyvūnėliams maisto”. Į šią akciją aktyviai įsijungė visi grupės vaikai ir jų tėveliai.

“Ryto rato” metu vaikai diskutavo apie tai kodėl kartais taip atsitinka, kad atsiranda žmonių, kurie išmeta savo augintinius: dėl jų senatvės, ligos ar tiesiog todėl, kad buvęs visai naujas “žaisliukas” jau pabodo, yra nebereikalingas.

“Pasakorių kėdėje” vaikai komentavo savo augintinių nuotraukas ir apie juos pasakojo: jų atsiradimo istorijas, išvaizdą, elgseną. Daug džiugių emocijų visiems sukėlė į grupę atsineštas Vestinos augintinis – vėžliukė Emilija ir Roko kalytė Deila.

Į darželį atvyko Biržų gyvūnų globos namų vadovė Andželika Jaškuvienė su globotine Geiza.  O darželio direktoriaus pavaduoja ugdymui Ramunė Čigienė atsivedė savo sesers globotinę Riką. Jos papasakojo vaikams apie globojamų šuniukų atsiradimo istorijas, pateikė daug naudingų patarimų kaip reikia ir kaip nedera elgtis su gyvūnais. Vaikai joms pateikė daug įdomių klausimų.

Visus nustebino penkiametis Lukas, kuris drąsiai ir didžiuodamasis papasakojo apie tai, kaip su tėveliais jau keletą mėnesių globoja du kačiukus pasiimtus iš Biržų gyvūnų globos namų.

Akcijos metu paaukotą maistą vaikai įteikė gyvūnų globos namų vadovei.

Projekto metu vaikai stebėjo ir aptarė mokomuosius filmukus “Saugus elgesys su gyvūnais” ir “Benamio šuniuko istorija”. Jie daug sužinojo apie gyvūnų globą ir suprato, kad mažiesiems keturkojams draugams reikia meilės, šilumos lygiai taip pat kaip ir jiems patiems.

Savo šiltus jausmus augintiniams vaikai išreiškė piešdami, aplikuodami ir surengė parodą darželio galerijoje.