Naujienos

EKSKURSIJA Į MEDŽIO APDIRBIMO ĮMONĘ “TYLA”

2017 m. gegužės 25 d.

               4-osios grupės vaikai apsilankė medžio apdirbimo įmonėje “Tyla”, kuri gamina aukštos kokybės medienos gaminius: vasarnamius, sodo namelius, pavėsines, pirtis, garažus, stogines automobiliams, lauko baldus (stalus, kėdes, suolus). Produkcija atitinka ne tik savo paskirtį, bet ir puošia aplinką, šiuolaikiška, praktiška ir patraukli, eksportuojama į įvairias užsienio šalis. Gaminiai tinka poilsiui, laisvalaikiui, darbui ir sode. 

             Įmonės direktorius Darius Žymantas mus pakvietė apžiūrėti cechus, kuriuose yra apdirbamas medis. Produkcija gaminama iš eglės, pušies, maumedžio, drebulės, juodalksnio medienos. Įėjus į cechą iškart “pakvimpa medžiu”, kuriame sustatytos staklės ir autokeltuvu atvežamas medis. Pagal projektuotojų padarytus brėžinius išpjaunamos detalės, statinių jungtys. Meistrai didelį dėmesį skiria kiekvienos gaminio detalės tikslumui. Sienos, pertvaros, stogai, langai gaminami atskirais elementais, po to supakuojami ir išvežami surinkti statybos aikštelėje.  

               Vaikai sugrįžo į darželį patyrę daug naujų įspūdžių, sužinoję ir pamatę kaip iš medžio galima sukurti įspūdingus poilsio namelius, įvairius baldus.                       

SUSITIKIMAS “GAMTA GYDO VISUS”

SU VAISTAŽOLIŲ RINKĖJA 

2017 m. gegužės 23 d.

                     5-osios grupės vaikai lankėsi vaistažolių rinkėjos Almidos Rumbavičienės ūkyje. Ji papasakojo ir parodė vaikams vaistinius augalus: mėtą, pankolį, žemuogių, beržų, serbentų lapus, pušų pumpurus, kokią ligą jie gydo ir leido jų kiekvienam prisiskinti. Vaikai ragavo eglių ūglių, pienių žiedų ir liucernų lapų bei gėrė pankolių, raudonėlių arbatos. Susipažino su augalais šalia augančiame miškelyje ir sužinojo, kad beveik visų medžių pumpurai ir lapai turi vaistinių savybių.

                   Vaistažolių rinkėja vaikams padovanojo po maišelį gydomųjų žolelių. 

  IŠVYKA Į VIRGUČIO CIBO SODYBĄ

2017 m. gegužės 23 d.

             4-osios grupės vaikai kartu su savo auklėtojomis lankėsi V. Cibo sodyboje Rimgailių k., Biržų r.  Sunku buvo patikėti, kad egzotiški paukščiai išties ramiausiai gyvena ne parke ar zoologijos sode, o ūkininko išpuoselėtoje sodyboje. Tvenkinyje plaukioja reti paukščiai: pelikanai, juodosios ir juodagalvės gulbės, įvairių rūšių antys ir žąsys. 

            Vaikščiodami po gėlėmis išpuoštą sodybą, trinkelėmis išklotu takeliu, už neaukštos tvorelės nuostabūs paukščiai – puošniai “išsidabinę” balandžiai ir povai su savo išskleistomis uodegomis. Kiekviena erdvė tarsi atskiras poilsio kampelis, vienur kalnelis su drožinėtomis skulptūromis, kitur besisukantis vandens ratas, iš tvenkinio trykštantys fontanai, beržynėlis su įrengtomis supynėmis ir per tvenkinį išlenktas tiltelis, kuriuo galima pereiti ir pasigrožėti plaukiojančiais paukščiais. 

             Vaikai grįžo pilni įspūdžių, pasisėmę geros energijos, susipažinę su nematytais paukščiais. 

 MEDELIŲ SODINIMAS DARŽELIO APLINKOJE

2017 m. balandžio 28 d.

            Džiaugiamės ir dėkojame Biržų miškų urėdijos vyriausiajam miškininkui J. Šuminui, kuris darželiui padovanojo 5 dekoratyvinius medelius. Visi darželio vaikai nuoširdžiai išrinko vietą, kur medeliai galėtų augti. Dekoratyvinės tujos, kadagys, kalninė pušis ir purpurinis karklas įsikūrė naujai padarytame akmenų ir augalų alpinariume. 

SUSITIKIMAS SU BIRŽŲ REGIONINIO PARKO SAVANORĖMIS

2017 m. balandžio 27 d.

             Darželyje lankėsi Biržų regioninio parko savanorės Liana iš Armėnijos ir Stamatia iš Graikijos, kurios supažindino 4-osios grupės vaikus su Lietuvos paukščiais. Vaikai ne tik žiūrėjo interaktyvioje lentoje paukštelius, kurie aptinkami Biržų krašte, bet ir klausėsi jų balsų.  Įvairių paveikslų pagalba vaikai buvo supažindinti su juos supančiomis paukščių rūšimis. Buvo žaidžiamas žaidimas-viktorina apie paukščius, kuriame vaikams reikėjo atspėti nuotraukoje esančio paukščio pavadinimą. 

           Susitikimas vyko lietuvių ir anglų kalbomis, kad vaikai turėtų galimybę įgyti, pagerinti ar tiesiog praktiškai pritaikyti kalbų įgūdžius. Vaikai žiūrėjo ir aptarė edukacinį filmuką apie paukščius.

           Toliau vyko kūrybinė veikla, kurios metu vaikai spalvino įvairius paukščius, kad geriau juos įsimintų.

EKSKURSIJA Į BIRŽŲ KRAŠTO MUZIEJŲ “SĖLA”

2017 m. kovo 23 d.

          7-osios grupės vaikai, kartu su auklėtoja Inga Česiūniene, lankėsi Biržų krašto muziejuje “Sėla”, tikslu apžiūrėti gyvūnų ir paukščių eksponatus apie kuriuos girdėjo skaitomose pasakose ir matė vartomose knygelėse. Daugelis vaikų į muziejų atvyko pirmą kartą, todėl jiems viskas buvo labai įdomu. Viskuo domėjosi ir nuolat uždavinėjo klausimus muziejaus darbuotojams. Vaikus labiausiai nustebino šerno didumas, jo šeriai ir iltys. Visi pažino ir pavadino mešką, apžiūrėjo jos letenų nagus ir tarpusavyje aptarė, kodėl meška moka lipti į medį. Barsuko vaikai nepažino ir spėliojo koks tai gyvūnas. Gal kurmis, bet per didelis ir ne tokios spalvos. Į visus vaikų klausimus atsakė muziejaus darbuotojos ir papasakojo, kur šie gyvūnai gyvena ir ką ėda. Vaikai apžiūrėjo ir paukščių ekspoziciją. Jie labai nustebo pamatę gandrą, kad jo kojos ir snapas ne toks jau raudonas…

EDUKACINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ KNYGYNĄ “PEGASAS”

2017 m. kovo 22 d.

            4-osios grupės vaikai kartu su savo auklėtojomis Romute ir Aušra lankėsi Biržų knygyne “Pegasas”, tikslu sužinoti kokį ilgą kelią nukeliauja knyga kol ji patenka į vaikų rankas. Vaikus pasitiko knygyno darbuotojos, kurios papasakojo kaip “gimsta” knygelės, kad knygelei pagaminti pirmiausia reikalingas popierius. Naujo popieriaus gamybai reikia daug medžių, kad vienas žmogus metams apsirūpintų popieriumi, reikia nukirsti didelį medį. Tada į jo vietą pasodinamas naujas, kuriam užaugti reikia 15-50 metų, kol vėl bus tinkamas popieriaus gamybai. Nukirsti medžiai, supjaustomi rąstais ir vežami į popieriaus fabrikus. Fabrike nulupama medžio žievė, o pats medis susmulkinamas iki smulkių drožlių. Sutrinti medžiai sumaišomi su vandeniu ir paverčiami medienos mase. Kai į masę pridedama dažų ir įvairių priedų, drėgna medžio masė teka tankaus tinklo juosta. Vanduo išsiurbiamas, o drėgnas popierius keliauja pro velenus ir įkaitintus cilindrus, kurie spaudžia ir džiovina. Pagamintas popierius susukamas į didelį ritinį. Taip gaunamas rašomasis popierius, kuris įrišamas į  knygas, kurias sudaro puslapiai ir viršelis.

             Knygyno darbuotojos pristatė vaikams Kakės Makės personažą – lėlę, kuri papasakojo vaikams, kad knygelės pasiektų knygyno lentynas turi nueiti ilgą kelią: rašytojas sugalvoja knygos tekstą, dailininkas nupiešia paveikslėlius, o leidėjai  visa tai atspausdina spaustuvėje ant popieriaus, kurį suriša ir taip gimsta knygelė. Knygelės keliauja į visus Lietuvos knygynus.

              Vaikai išklausė pasakojimo, apžiūrėję knygas išsirinko jiems labiausiai  patikusias ir jas nusipirko.

VIKTORINA “KOKIUS PAŽĮSTU MIŠKO GYVENTOJUS”

2017 m. kovo 21 d.

          Į darželio biblioteką susirinko 3-iosios, 4-osios ir 5-osios grupių vaikai – trys komandos “Bebrų”, “Šerniukų” ir “Briedžiukų”. Viktorinos vedėja auklėtoja Romutė Klepeckienė pasiūlė komandoms traukti lapelius su klausimais ir į juos atsakyti. Kiekvieną teisingą atsakymą fiksavo  teisėja.  

          Sekančios užduotys:

          – greitai sudėlioti gyvūnų dėliones;

          – žaidimas “Surask gyvūnų raides”;

          – interaktyvioje lentoje pateikta mokomoji užduotis – gyvūnas ir jo skleidžiamas garsas;

          – atspėk gyvūnus iš balso;

          – užsidėjus juodus akinius, nupiešk voverytei uodegą interaktyvioje lentoje.

          Viktoriną laimėjo “Šerniukų” komanda. 

INKILĖLIŲ KĖLIMO DIENA

2017 m. kovo 20 d.

           7-osios grupės vaikai su savo auklėtoja Inga Česiūniene ir Biržų miškų urėdijos vyriausiuoju miškininku J. Šuminu iškėlė inkilėlus Apaščios upės pakrantėje. Vaikai lauks juose įsikursiančių giesmininkų. Miškininkas vaikams papasakojo, kad, kai pagamini inkilą, tada jį ir pakabink, vasarą, rudenį – niekada nepavėluosi. Būtent tada jis prisitaikys prie gamtos, prie aplinkos, nebus toks baltas. Atskridęs paukštis iškart tame inkile neapsigyvena. Jis apsižvalgo, prisitaiko, apžiūri aplinką, tik tada apsigyvena. Ir, jei inkilas pakabinamas pavasarį, nebūtinai ten paukštis tuoj pat ir įsikels.

           Vaikams inkilėlių kėlimas ir bendravimas su gamta turi didžiulę auklėjamąją reikšmę: mus moko švelnumo, meilės gamtai ir būti geresniais vieni kitiems.

***

inkilelis

AKCIJA „GERIAUSIOS LAUKTUVĖS  PAUKŠTELIAMS – INKILĖLIAI“

2017 m.  kovo 22 d. kelsime inkilėlius paukšteliams prie Apaščios upės pakrantės.

Darželio Gamtosauginio komiteto nariai prašo visus vaikučius ir jų tėvelius aktyviai įsijungti į šią akciją.  

Paukšteliai  Jums atsidėkos savo nuostabiu čiulbėjimu !