zipio_draugai

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ugdomi pagal tarptautinę ankstyvosios prevencijos programą ,,Zipio draugai”, kuri yra pripažįstama pasaulyje, kaip viena veiksmingiausių prevencinių programų. Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“ siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų.

Nuo 2017 m. rugsėjo mėn. lopšelyje-darželyje į ugdymo turinį integruojama Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos aprobuota “Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa”. 

Ikimokyklinio amžiaus vaikai tobulina įgūdžius pagal vystymosi sritis: savimonė, priklausymas grupei, poreikiai, teisės ir atsakomybė, kasdienės situacijos ir rizikos situacijos.

Biržų lopšelis-darželis „Drugelis“ tarptautinėje vaikų socialinių gebėjimų ugdymo programoje „Zipio draugai“ dalyvavo nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. iki 2022 m. gegužės 31 d. 

 

PREVENCINĖ PROGRAMA ,,ZIPIO DRAUGAI“

PADEDA VAIKAMS ĮVEIKTI EMOCINIUS SUNKUMUS

2021 m. spalio 14 d.

     Emocinė sveikata yra itin svarbi kiekvieno mūsų laimei ir sėkmei. Nuo vaikystės, siekdami palaikyti tarpusavio santykius su žmonėmis ar įveikti gyvenimo iššūkius, mokomės įvairių elgesio būdų. Ši prevencinė programa moko vaikus, kaip suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką norisi pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektį ir netgi mirtį.

Kiekvieną savaitę valandėlių metu grupės vaikai susitinka su pagrindiniu veikėju Zipiu, kuris yra vabzdys (gyvalazdė). Jis draugauja su dvyniais broliuku ir sesute bei jų draugais. Valandėlių metu skaitomi pasakojimai, diskutuojama, vaidinamos situacijos, piešiama. Pasakojimų veikėjai susiduria su vaikams pažįstamais dalykais: draugyste, bendravimu, vienišumo jausmu, skriaudimu, priekabiavimu, reagavimu į pokyčius ir netektis, situacijomis, kai reikia viską pradėti iš naujo. Per veikėjų išgyvenimus priešmokyklinukai mokosi suprasti savo jausmus bei elgesį ir pasirinkti tinkamus sprendimus.

 

TARPTAUTINĖ SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ VALANDĖLĖ „ZIPIS IR JO DRAUGAI“

2020 m. sausio 24 d.

             Valandėlės tema – Ką galėčiau padaryti, kad pasijusčiau geriau, kai jaučiuosi vieniša(s). 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai gamino lėles – jos vaizdavo jiems brangius žmones, draugus, tėvus, kitus artimuosius. Savo kūrybą pristatė draugams, mokytojai, pakometavo.

„ZIPIS IR JO DRAUGAI“

2019 m. spalio 11 d.

        Pirmoji Tarptautinės socialinių įgūdžių programos ,,Zipis ir jo draugai“ valandėlė su naujų mokslo metų naujais draugais.

PASKUTINĖ PRIEŠMOKYKLINUKŲ „ZIPIO DRAUGAI“ VALANDĖLĖ

2019 m. gegužės 20 d.

           Paskutinė 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės tarptautinės programos „Zipio draugai“ valandėlė. Papasakoję ką išmoko, ką naujo sužinojo valandėlių metu, vaikai gavo diplomus rodančius, kad jie sėkmingai baigė šią programą ir rugsėjo 1-ąją keliaus į mokyklėlę.  

 

„ZIPIO IR JO DRAUGŲ VALANDĖLĖ”

2019 m. kovo 1 d.

               Mes dažnai pykstame. Pykti nėra blogai, tačiau svarbu kaip tai išreiškiame, kaip elgiamės. Blogiau jei pyktis tampa nekontroliuojamu ir ima kenkti kitiems, todėl  3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, valandėlės metu, ant baltų lapų nupiešė ir sunaikino pyktį. Puikus būdas nusiraminti ir atsipalaiduoti – vyniojant siūlus į kamuoliuką ir sekant pasakas be galo …

***

101_9146

 101_0700 100_0968