Biržų lopšelis-darželis
NAUJIENŲ KALENDORIUS
2019 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA
VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA
Projektas „Sveikatiada“
OLIMPINIO UGDYMO PROGRAMA
OLIMPINIO UGDYMO PROGRAMA
GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS
GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS
Erasmus+ programa EST savanoriai
Erasmus+ programa EST savanoriai
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

SVEIKATOS VALANDĖLĖ „ASMENS HIGIENA“

2019 m. spalio 8 d.

 

PIEŠINUKŲ PARODA „MANO SAUGI VASARA“

„DARŽOVIŲ, VAISIŲ IR UOGŲ PLOVIMAS“

2019 m. liepos 29 d.

             Sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė, vaikams pravedė sveikatos valandėlę apie daržovių, vaisių, uogų teisingą plovimą ir kokie pavojai tyko jų nenuplovus.

„SAUGUS ELGESYS SU GYVŪNAIS“

2019 m. liepos 15 d.

              Užsiėmimas su sveikatos priežiūros specialiste Gabriele. 

 

PAMOKĖLĖS IR UŽSIĖMIMAI „SVEIKI DANTUKAI“

2019 m. birželio 3 – 28 d.

            Darželyje praktiką atlieka Neda Nevedomskytė, Utenos kolegijos studentė, studijuojanti pagal burnos higienos studijų programą. Vykdomos pamokėlės, užsiėmimai, kurių tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus kasdien valyti dantukus. Neda papasakojo vaikams kaip teisingai prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki ir naudodami dantų muliažą  praktiškai mokėsi taisyklingai juos valyti. Daug emocijų sukėlė filmukai, kurie dar kartą priminė pagrindines jų gedimo priežastis. Aktyviai įsitraukę į diskusiją ir aptarę dantukams naudingus ir kenksmingus produktus, vaikai atliko užduotėlę ,,Linksmas ir liūdnas dantukas“. Žavi vaikų fantazija atsiskleidė ne tik kūrybinguose piešinukuose, jie aplikavo besišypsančius dantukus, kūrė apie juos pasakojimus.

         Darželyje surengta parodėlė primins, kad dantukais rūpintis labai svarbu. Įteiktos vaikams dantų valymo lentelės skatins juos nepamiršti išsivalyti dantukus ryte ir vakare, o privalgius saldumynų burnytę išsiskalauti vandenuku.

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ORIENTAVIMOSI SPORTO ŽYGIS

„ATEIK IR ĮVEIK – 2019“

2019 m. gegužės 7 d.

                3-iosios ir 7-osios grupių priešmokyklinukų komanda dalyvavo Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ organizuotame orientavimosi sporto žygyje ,,Ateik ir įveik – 2019”. Renginys vyko A. Dauguviečio parke. Žygio metu vaikai susipažino su orientavimosi sportu ir išbandė savo jėgas įveikdami trąsą. Išmoko aplinkoje orientuotis pagal žemėlapį. Bendraudami ir bendradarbiaudami tarpusavyje bei su kitų komandų nariais patyrėme teigiamų emocijų. Ragavome net kareiviškos košės …

 

BĖGIMO VARŽYBOS JONO PIPYNĖS IR BIRŽŲ MERO TAUREI LAIMĖTI

2019 m. gegužės 3 d.

                3-iosios ir 7-osios priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo Biržų miesto pilies kieme bėgimo varžybose legendinio mūsų kraštiečio lengvaatlečio, daugkartinio Lietuvos rekordininko bėgiko ir slidininko Jono Pipynės ir Biržų mero taurei laimėti. Varžybas organizavo Biržų kūno kultūros ir sporto centras.  Pirmosios prie starto linijos stojo mažiausios mergaitės 300 metrų bėgimui, kurioms vadovavo policijos bičiulis Amsis. Vaikams smagu buvo draugiškai lenktyniauti. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti šių varžybų atminimo medaliais.

 

PROJEKTAS „NORIU BŪTI ŠVARUS IR SVEIKAS“

2017 m. lapkričio 2 – 30 d.

PROJEKTO TIKSLAS: Formuoti vaikų asmens higienos įgūdžius, glaudžiai bendradarbiaujant su vaikų tėvais, skatinant higieninio ugdymo tęstinumą šeimoje.

Projekte dalyvavo 3-iosios, 5-osios ir 7-osios grupių vaikai, jų tėveliai, vaikų sveikatos specialistai, darželio bendruomenė. 

Projekto metu grupėse buvo įkurti Švaros kampeliai ir sukurtos Asmens higienos atmintinės. Visą mėnesį pokalbių metu buvo ugdomi asmens higienos įgūdžiai, kuriuos praktiškai atlikti padėjo lopšelio-darželio dietistė Eglė ir sveikatos priežiūros specialistė Vytautė. Vaikai išmoko kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, sužinojo kokie mikrobai gyvena jų burnytėse ir kaip juos išnaikinti. Jie suprato, kad sveikas būsi tik tada, kai kasdien stengsiesi būti švarus ir tvarkingas. 

Sveikatos priežiūros specialistė supažindino vaikus su Sveiko maisto piramide ir visi kartu grupėse gamino Sveikatos salotas. 

Projekto metu formavosi vaikų asmens higienos ir sveikos gyvensenos įgūdžiai.

 

MOKOMĖS TEISINGAI MAITINTIS

      Darželyje lankėsi Biržų sveikatos centro darbuotojos kartu su “RIMI” parduotuvės atstovėmis. Jos supažindino vaikus su Maisto pasirinkimo piramide ir papasakojo apie sveiko maisto naudą vaiko organizmui. Vaikai mokėsi iš produktų muliažų sudėti sveiko maisto piramidę.

Savo praktinius įgūdžius vaikai  įtvirtino nuvykę į prekybos centrą “RIMI”. Kartu su parduotuvės darbuotojomis išsirinkę sveiko maisto produktų, įvairių vaisių ir jogurtų pasigamino vaisių asorti.

Visi draugiškai pasivaišinę, pasižadėjo kuo dažniau valgyti tik sveikus produktus. Šia išvyka vaikai labai džiaugėsi ir dar ilgai aptarinėjo su savo draugais.

***

DEGUSTACIJOS DIENA DARŽELYJE

     Darželyje lankėsi Ugnės mamytė, kuri dirba UAB “Biržų duona”. Ji vaikučiams pristatė naują gaminį – duonos lazdeles GRISSINI. Duonos lazdelės puikus ir traškus užkandis, pakeičiantis nesveikus traškučius. Vaikai su plačiomis šypsenomis traškiai skanavo skirtingų skonių duonos lazdeles. Jie tapo šauniausiais degustatoriais, išrinkdami pačias skaniausias.

    Duonos lazdelės pagamintos iš natūralių produktų ir jas valgyti sveika !