DISKUSIJA „PRIKLAUSOMYBIŲ, ALKOHOLIO IR TABAKO ŽALA SVEIKATAI“

2020 m. vasario 24 d.

             4-osios ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai sveikatos valandėlės metu su sveikatos priežiūros specialiste Gabriele diskutavo, kokią žalą sveikatai daro rūkymo ir alkoholio vartojimas. Diskusijų metu jie sužinojo su kokiomis pasekmėmis susiduria žmonės, kurie turi priklausomybių. Šios veiklos metu vaikai apžiūrėjo paveikslėlius, palygino rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučių maketus, susikaupusias dervas ir aptarė, kokią žalą teikia žmogui rūkymas. Vaikai buvo mokomi ir skatinami kuo daugiau diskutuoti, kritiškai mąstyti. Atliko užduotį „Kas gali atsitikti, jei ką nors veikiantys žmonės darytų išgėrę alkoholinių gėrimų ?“. 

„NORIU AUGTI SVEIKAS“

2020 m. sausio 30 d.

                3-iojoje priešmokyklinio ugdymo grupėje savaitės tema „Noriu augti sveikas“. Lopšelio-darželio virėja Liuda pakvietė vaikus, mokytoją Renatą ir dietistę Jurgitą drauge pasigaminti ir išsikepti sveikuolišką bananų duonelę. Vaikai turėjo galimybę patys dalyvauti duonelės kepime. Jie mušė kiaušinius, juos plakė, lupo bananus, juos trynė, bėrė miltus, minkė tešlą. Kaip smagu ir gardu valgyti pačių pasigamintą duoną, užsigeriant vaistažolių arbata.

SVEIKI DANTUKAI

2020 m. sausio 21 d.

                3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai visą savaitę mokėsi, kaip išsaugoti sveikus dantukus. 

 

„SVEIKO MAISTO PIRAMIDĖ“

2019 m. lapkričio 11 d.

                   Sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė vaikus supažindino su sveiko maisto piramide, paaiškino kas sveika ir ką reikia valgyti. 

 

BĖGIMO VARŽYBOS NUSIPELNIUSIO TRENERIO POVILO KAROBLIO IR SIGNATARO PETRO POŠKAUS TAUREI LAIMĖTI

2019 m. spalio 18  d.

                 Biržų tvirtovės kieme vyko tarptautinės bėgimo varžybos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti. Rinkosi maži ir vyresni bėgikai, lydimi vaikų darželių ir bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų, trenerių. Varžybose dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Atvyko ir kitų rajonų jaunieji bėgikai.Varžybas organizavo Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Lengvosios atletikos asociacija. Šio bėgimo tikslas – populiarinti bėgimą, kaip vieną iš sveikatinimo priemonių, sudaryti sąlygas bėgikams rungtyniauti tarpusavyje, skatinti vaikų fizinį aktyvumą.

                  Stebėti varžybas, apdovanoti nugalėtojus atvyko P. Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė, Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas Danielius Kuprys, vienas iš varžybų sumanytojų buvęs P. Karoblio auklėtinis,  Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, viceprezidentas Algirdas Maldūnas. Varžybų dalyvius pasveikino, sėkmės ir dalyvavimo džiaugsmo palinkėjo rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas.

                 Varžybos prasidėjo nuo jauniausių bėgikų – gimusių 2013 metais ir jaunesnių – bėgimų. Vaikams bėgti padėjo dviratininkas, vadovavęs bėgikų kolonai. Bėgikai, atsižvelgiant į amžių, bėgo nuo 300 m iki 1000 metrų.

                   Visi grupių nugalėtojai buvo apdovanoti UAB „Stiklita“ prizais, o visi bėgimo dalyviai gavo atminimo medalius.  Prizai buvo įteikti ir jauniausiam bei vyriausiam varžybų dalyviui.

 

SVEIKATOS VALANDĖLĖ „ASMENS HIGIENA“

2019 m. spalio 8 d.

 

PIEŠINUKŲ PARODA „MANO SAUGI VASARA“

„DARŽOVIŲ, VAISIŲ IR UOGŲ PLOVIMAS“

2019 m. liepos 29 d.

             Sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė, vaikams pravedė sveikatos valandėlę apie daržovių, vaisių, uogų teisingą plovimą ir kokie pavojai tyko jų nenuplovus.

„SAUGUS ELGESYS SU GYVŪNAIS“

2019 m. liepos 15 d.

              Užsiėmimas su sveikatos priežiūros specialiste Gabriele. 

 

PAMOKĖLĖS IR UŽSIĖMIMAI „SVEIKI DANTUKAI“

2019 m. birželio 3 – 28 d.

            Darželyje praktiką atlieka Neda Nevedomskytė, Utenos kolegijos studentė, studijuojanti pagal burnos higienos studijų programą. Vykdomos pamokėlės, užsiėmimai, kurių tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus kasdien valyti dantukus. Neda papasakojo vaikams kaip teisingai prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki ir naudodami dantų muliažą  praktiškai mokėsi taisyklingai juos valyti. Daug emocijų sukėlė filmukai, kurie dar kartą priminė pagrindines jų gedimo priežastis. Aktyviai įsitraukę į diskusiją ir aptarę dantukams naudingus ir kenksmingus produktus, vaikai atliko užduotėlę ,,Linksmas ir liūdnas dantukas“. Žavi vaikų fantazija atsiskleidė ne tik kūrybinguose piešinukuose, jie aplikavo besišypsančius dantukus, kūrė apie juos pasakojimus.

         Darželyje surengta parodėlė primins, kad dantukais rūpintis labai svarbu. Įteiktos vaikams dantų valymo lentelės skatins juos nepamiršti išsivalyti dantukus ryte ir vakare, o privalgius saldumynų burnytę išsiskalauti vandenuku.

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ORIENTAVIMOSI SPORTO ŽYGIS

„ATEIK IR ĮVEIK – 2019“

2019 m. gegužės 7 d.

                3-iosios ir 7-osios grupių priešmokyklinukų komanda dalyvavo Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ organizuotame orientavimosi sporto žygyje ,,Ateik ir įveik – 2019”. Renginys vyko A. Dauguviečio parke. Žygio metu vaikai susipažino su orientavimosi sportu ir išbandė savo jėgas įveikdami trąsą. Išmoko aplinkoje orientuotis pagal žemėlapį. Bendraudami ir bendradarbiaudami tarpusavyje bei su kitų komandų nariais patyrėme teigiamų emocijų. Ragavome net kareiviškos košės …

 

BĖGIMO VARŽYBOS JONO PIPYNĖS IR BIRŽŲ MERO TAUREI LAIMĖTI

2019 m. gegužės 3 d.

                3-iosios ir 7-osios priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo Biržų miesto pilies kieme bėgimo varžybose legendinio mūsų kraštiečio lengvaatlečio, daugkartinio Lietuvos rekordininko bėgiko ir slidininko Jono Pipynės ir Biržų mero taurei laimėti. Varžybas organizavo Biržų kūno kultūros ir sporto centras.  Pirmosios prie starto linijos stojo mažiausios mergaitės 300 metrų bėgimui, kurioms vadovavo policijos bičiulis Amsis. Vaikams smagu buvo draugiškai lenktyniauti. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti šių varžybų atminimo medaliais.

 

PROJEKTAS „NORIU BŪTI ŠVARUS IR SVEIKAS“

2017 m. lapkričio 2 – 30 d.

PROJEKTO TIKSLAS: Formuoti vaikų asmens higienos įgūdžius, glaudžiai bendradarbiaujant su vaikų tėvais, skatinant higieninio ugdymo tęstinumą šeimoje.

Projekte dalyvavo 3-iosios, 5-osios ir 7-osios grupių vaikai, jų tėveliai, vaikų sveikatos specialistai, darželio bendruomenė. 

Projekto metu grupėse buvo įkurti Švaros kampeliai ir sukurtos Asmens higienos atmintinės. Visą mėnesį pokalbių metu buvo ugdomi asmens higienos įgūdžiai, kuriuos praktiškai atlikti padėjo lopšelio-darželio dietistė Eglė ir sveikatos priežiūros specialistė Vytautė. Vaikai išmoko kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, sužinojo kokie mikrobai gyvena jų burnytėse ir kaip juos išnaikinti. Jie suprato, kad sveikas būsi tik tada, kai kasdien stengsiesi būti švarus ir tvarkingas. 

Sveikatos priežiūros specialistė supažindino vaikus su Sveiko maisto piramide ir visi kartu grupėse gamino Sveikatos salotas. 

Projekto metu formavosi vaikų asmens higienos ir sveikos gyvensenos įgūdžiai.

 

MOKOMĖS TEISINGAI MAITINTIS

      Darželyje lankėsi Biržų sveikatos centro darbuotojos kartu su “RIMI” parduotuvės atstovėmis. Jos supažindino vaikus su Maisto pasirinkimo piramide ir papasakojo apie sveiko maisto naudą vaiko organizmui. Vaikai mokėsi iš produktų muliažų sudėti sveiko maisto piramidę.

Savo praktinius įgūdžius vaikai  įtvirtino nuvykę į prekybos centrą “RIMI”. Kartu su parduotuvės darbuotojomis išsirinkę sveiko maisto produktų, įvairių vaisių ir jogurtų pasigamino vaisių asorti.

Visi draugiškai pasivaišinę, pasižadėjo kuo dažniau valgyti tik sveikus produktus. Šia išvyka vaikai labai džiaugėsi ir dar ilgai aptarinėjo su savo draugais.

***

DEGUSTACIJOS DIENA DARŽELYJE

     Darželyje lankėsi Ugnės mamytė, kuri dirba UAB “Biržų duona”. Ji vaikučiams pristatė naują gaminį – duonos lazdeles GRISSINI. Duonos lazdelės puikus ir traškus užkandis, pakeičiantis nesveikus traškučius. Vaikai su plačiomis šypsenomis traškiai skanavo skirtingų skonių duonos lazdeles. Jie tapo šauniausiais degustatoriais, išrinkdami pačias skaniausias.

    Duonos lazdelės pagamintos iš natūralių produktų ir jas valgyti sveika !