PROJEKTAS “NORIU BŪTI ŠVARUS IR SVEIKAS”

2017 m. lapkričio 2 – 30 d.

PROJEKTO TIKSLAS: Formuoti vaikų asmens higienos įgūdžius, glaudžiai bendradarbiaujant su vaikų tėvais, skatinant higieninio ugdymo tęstinumą šeimoje.

Projekte dalyvavo 3-iosios, 5-osios ir 7-osios grupių vaikai, jų tėveliai, vaikų sveikatos specialistai, darželio bendruomenė. 

Projekto metu grupėse buvo įkurti Švaros kampeliai ir sukurtos Asmens higienos atmintinės. Visą mėnesį pokalbių metu buvo ugdomi asmens higienos įgūdžiai, kuriuos praktiškai atlikti padėjo lopšelio-darželio dietistė Eglė ir sveikatos priežiūros specialistė Vytautė. Vaikai išmoko kaip reikia taisyklingai valyti dantukus, sužinojo kokie mikrobai gyvena jų burnytėse ir kaip juos išnaikinti. Jie suprato, kad sveikas būsi tik tada, kai kasdien stengsiesi būti švarus ir tvarkingas. 

Sveikatos priežiūros specialistė supažindino vaikus su Sveiko maisto piramide ir visi kartu grupėse gamino Sveikatos salotas. 

Projekto metu formavosi vaikų asmens higienos ir sveikos gyvensenos įgūdžiai.

 

MOKOMĖS TEISINGAI MAITINTIS

      Darželyje lankėsi Biržų sveikatos centro darbuotojos kartu su “RIMI” parduotuvės atstovėmis. Jos supažindino vaikus su Maisto pasirinkimo piramide ir papasakojo apie sveiko maisto naudą vaiko organizmui. Vaikai mokėsi iš produktų muliažų sudėti sveiko maisto piramidę.

Savo praktinius įgūdžius vaikai  įtvirtino nuvykę į prekybos centrą “RIMI”. Kartu su parduotuvės darbuotojomis išsirinkę sveiko maisto produktų, įvairių vaisių ir jogurtų pasigamino vaisių asorti.

Visi draugiškai pasivaišinę, pasižadėjo kuo dažniau valgyti tik sveikus produktus. Šia išvyka vaikai labai džiaugėsi ir dar ilgai aptarinėjo su savo draugais.

***

DEGUSTACIJOS DIENA DARŽELYJE

     Darželyje lankėsi Ugnės mamytė, kuri dirba UAB “Biržų duona”. Ji vaikučiams pristatė naują gaminį – duonos lazdeles GRISSINI. Duonos lazdelės puikus ir traškus užkandis, pakeičiantis nesveikus traškučius. Vaikai su plačiomis šypsenomis traškiai skanavo skirtingų skonių duonos lazdeles. Jie tapo šauniausiais degustatoriais, išrinkdami pačias skaniausias.

    Duonos lazdelės pagamintos iš natūralių produktų ir jas valgyti sveika !