LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO ĮSTATYME ĮTEISINAMA, KAD:

– nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. privalomas priešmokyklinis ugdymas teikiamas vaikams, kuriems tais kalendoriniais metais sueis 6 m. ir vaikams, kuriems iki kitų metų rugpjūčio 31 d. sueina 6 m.

– nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. priešmokyklinis ugdymas privalomas vaikams, kuriems tais kalendoriniais metais iki rugpjūčio 31 d. sueis 5 m.

PRIESMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO ANKSTINIMO ETAPAI

9-OSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS VAIKŲ DIENOS RITMAS 2021 – 2022 M. M.

PU dienos ritmas

 

RYTMETYS „MANO VARDAS IR ABĖCĖLĖ“

2024 m. gegužės 9 d.

6-osios priešmokyklinio ugdymo  grupės vaikai kartu su mokytoja Gražina rytmetyje „Mano vardas ir abėcėlėׅ“ dalinosi ir džiaugėsi savo pasiekimais. Priešmokyklinukai ieškojo tinkamų žodžių lopšelio-darželio veikloms ir jas demonstravo: šoko, dainavo, minė mįsles, deklamavo eilėraščius, vaidino lėlių teatre, skaitė trumpas pasakas. Po rytmečio visi puošė savo saldžią raidę ir dalelę šio džiugesio išsinešė pasidalinti su namiškiais.
Džiaugiamės, kad priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai moka visas raideles, o kai kurie netgi skaityti. 
Dėkojame priešmokyklinio ugdymo mokytojai Gražinai.

 

6-OSIOS IR 9-OSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ

IŠVYKA Į KAZLAUSKŲ EKO ŪKĮ

2023 m. spalio 16 d.

6-7 metų amžiaus vaikai, mokykliniu autobusu kartu su mokytojomis Gražina, Dangyra ir maitinimo organizavimo ir higienos priežiūros  specialiste Karolina, vyko į Kazlauskų Eko ūkį, kuris įsikūręs Kandrėnų kaime Kupiškio rajone. Ūkio šeimininkė Kristina maloniai visus priėmė. Parodė mėnesio laiko viščiukus, papasakojo ką jie lesa ir kokių sąlygų reikia, kad viščiukai galėtų sveikai augti. Vaikai apžiūrėjo, netgi paglostė vištas, kurios deda kiaušinius, padėjo ūkininkei surinkti kiaušinius,  juos sudėti į padėklus ir pažymėti ženklu „Kazlauskų Eko Ūkis 0LT-44-57-003“. Supažindino su daržovėmis, augančiomis EKO darže: moliūgais, kopūstais, burokėliais. Vaikus sudomino didžiulis traktorius, net susidarė eilutė norinčių pabūti vairuotojais. Ūkininkė pavaišino naminiais sumuštiniais, obuolių pyragu, arbūzu. Vaikai buvo smalsūs, domėjosi ūkiu, o aktyviausias Kajus gavo ūkininkės dovaną – knygelę. Galiausiai vykome pažiūrėti ūkyje auginamų galvijų ir, tarę nuoširdų ačiū Kristinai, išvykome į lopšelį-darželį daug sužinoję ir kupini gerų emocijų!
Išvyka organizuota įgyvendinant lopšelio-darželio projektą „EKO takučiu – ten kur sveika ir skanu“, finansuojama VšĮ „Tatulos programa“ lėšomis.

***

9-OSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS UGDYTINIŲ

PIEŠINIŲ IR NUOTRAUKŲ PARODA „BIRŽŲ TILTAI MŪSŲ AKIMIS“

2021 m. lapkričio 9 d.

      Dvi savaites priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytojomis Dangyra, Daiva, mokytojų padėjėja Eliza ir direktoriumi Andriumi vykdė projektą ,,Kam reikalingi tiltai?“. Jo metu vaikai su mokytojais vyko į išvykas prie Biržų mieste ir rajone esančių tiltų, juos fotografavo, skaičiavo ir rinko informaciją, dalinosi savo atradimais. Labiausiai vaikams patiko išvyka į Kirkilus. Jie apėjo beveik visą Kirkilų karstinių ežerėlių pažintinį pėsčiųjų taką su nutiestais plačiais mediniais takais bei pontoniniais tilteliais per ežerėlių akis, apžiūrėjo ir apžvalgos bokštą. Visiems patiko eiti judančiais pontoniniais tilteliais ir paprastu rąstu. Smagu buvo važiuoti tikru, naujutėlaičiu Kaštonų pagrindinės mokyklos mokykliniu autobusiuku. 

    Projekto metu vaikai diskutavo, kam reikalingi tiltai, kokie jie būna, daug fotografavo. Piešė matytų tiltų šablonus, juos matavo ir konstravo, išbandė įvairių, pačių pastatytų tiltų konstrukcijų stiprumą. Peržiūrėję savo darbelius, jie nutarė surengti piešinių ir nuotraukų parodą.

     Kviečiame pasigrožėti piešinių ir nuotraukų paroda „Biržų tiltai mūsų akimis“ prie pagrindinio įėjimo į lopšelį-darželį. Parodą galite pamatyti ir nuskaitę atsisiųstą QR kodą, kurį  sukūrė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, padedami priešmokyklinio ugdymo mokytojos Dangyros. QR kodą galite nuskaityti telefono pagalba – įsijungę fotografavimo funkciją ir nukreipę telefoną į QR kodą. 

.

***

AKCIJA „MANO EGLUTĖ“

2020 m. gruodžio 11 d.

          9-osios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai gamino žaisliukus ir įsijungė į Biržų krašto muziejaus „Sėla“ eglučių puošimo akciją „Mano eglutė“. Esant Covid – 19 (koronaviruso) situacijai, muziejaus teritorijoje, eglutę papuošė priešmokyklinukė Gustė kartu su savo mokytoja Dangyra. 

***

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS EDUKACINĖ IŠVYKA

Į BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĘ MOKYKLĄ

2020 m. vasario 27 d.

               Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje mokytoja-metodininkė Gražina Trečiokienė suteikė priešmokyklinukams ypač prasmingą dieną. Jiems labai  patiko stebėti įvairius bandymus, mokytis juos atlikti ir patiems eksperimentuoti. 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS IŠVYKA

Į BIRŽŲ REGIONINIO PARKO DIREKCIJĄ

2020 m. vasario 11 d.

             Norėdami įtvirtinti įgytas žinias apie gimtąjį Biržų miestą lopšelio-darželio priešmokyklinukai kartu su mokytoja Renata apsilankė Biržų regioninio parko direkcijoje. Įstaigos vyr. specialistė D. Kondrotienė papasakojo apie žymesnes Biržų krašto vietoves, karstinius ežerėlius, kas yra smegduobės ir kaip jos atsiranda. Žiūrėjome mokomąjį filmą „Ledynai ir karstinių įgriuvų susidarymas“. Vaikams įdomus buvo stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituojantis smegduobės griūtį, kiti stendai vaizduojantys smegduobes prieš griūtį ir po griūties, parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, supažindinanti su krašto geologiniais turtais. Visa tai padeda suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte.

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS IŠVYKA

Į BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS J. BIELINIO VIEŠĄJĄ BIBLIOTEKĄ

2020 m. sausio 7 d.

             Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Interaktyvaus garsinio skaitymo popietė“, kuri skirta tiems, kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų. Vaikai išklausė pasaką „Meškinas ir žąsis“. Edukacinio užsiėmimo metu iliustravo, kūrė inscenizacijas, žaidė.

 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS SAVAITĖ – „PROFESIJOS“

2019 m. lapkričio 21 d.

        Lopšelio-darželio atsakingos virėjos Janinos iniciatyva priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai buvo pakviesti artimiau susipažinti su virėjų darbu. Vaikai turėjo galimybę patys pasigaminti salotų savo pietų stalui. Virėja papasakojo apie sveiką maistą ir kaip svarbu daugiau valgyti vaisių ir daržovių, nes juose esantys vitaminai bei mineralinės medžiagos yra labai svarbios normalioms organizmo funkcijoms. Daržovėse ypač daug vitaminų B, C, A, K, PP, jie padeda apsaugoti nuo kai kurių ligų. Sveikiausia valgyti ekologiškus vaisius ir daržoves. Vaikai pažadėjo jų valgyti kuo daugiau.

 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS IŠVYKA Į BIRŽŲ TECNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYMO CENTRĄ

2019 m. lapkričio 6 d.

              3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, mokytoja ir lopšelio-darželio direktorius buvo pakviesti į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą įsijungti į organizuojamą projektą “Profesinis mokymas visiems – įgūdžiai visam gyvenimui”. Renginyje dalyvavo ir Biržų savivaldybės meras V. Jareckas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas E. Januševičius.

          Pasiskirstę į dvi grupes mergaičių ir berniukų, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Mergaitės – floristikos, padedant mokymo centro specialistėms iš samanų, šakučių, lapų kūrė “Linksmus obuolius”. Berniukai – dekupažo, dalyvavo atviroje pamokoje „Statyba kitaip“, kartu su statybininko profesijos mokiniais dekupažo technika dažė kėdutes, kurios puoš darželio teritoriją. Kiekvienas labai džiaugėsi savo kūryba. Vaikai dovanų gavo mokinių pagamintą lesyklėlę.

 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ POLICIJOS KOMISARIATĄ

2019 m. balandžio 11 d.

            Pažintinės išvykos metu, vaikai eidami kartu su savo mokytoja Renata, aptarė kelio ženklus, prisiminė kaip saugiai pereiti gatvę. Policijos komisariate pareigūnė Vita Andžienė papasakojo vaikams apie policininkų darbą, jo svarbą. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę nusiimti pirštų antspaudus, rankose palaikyti keletą jų darbo įrankių, pasimatuoti neperšaunamą liemenę, išbandyti antrankius, apžiūrėti patalpas, pasiklausyti kaip veikia racija, pasėdėti tarnybiniame automobilyje. Įgytas žinias pagilino žiūrėdami mokomuosius filmukus apie saugų eismą.

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS TARPTAUTINIS PROJEKTAS „SAUGAUS EISMO ŠALYJE“

2019 m. balandžio 9 d.

             Tarptautinis projektas su Latvijos Respublikos Skaistkalnės vidurine mokykla ,,Saugaus eismo šalyje” įsibėgėjo. Bendraudami, žaisdami, kurdami vaikai mokėsi būti saugūs.

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2019 m. balandžio 4 d.

                    Prasminga diena.  Vaikai įtvirtino turimas žinias ir įgijo naujų…

AUTORINĖ 7-OSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS UGDYTINIO MATO GASIŪNO PIEŠINIŲ PARODA „AŠ MOKAUSI: RAŠAU IR PIEŠIU“

2019 m. balandžio 4-30 d.

7-OSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS PAŽINTINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2019 m. kovo 28 d.            

EDUKACINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ MUZIEJŲ „SĖLA“

2019 m. vasario 28 d.

                 7-osios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Daiva lankėsi Biržų muziejuje „Sėla“. Muziejaus gidė Lina arsenalo pastate aprodė senovinių ginklų sales, didžiulę patranką – mortyrą, kurios neįstengė išsivežti švedai. Gidė supažindino su eksponuojamais senoviniais ginklais, jų veikimo principais, vaikai net tapo virtualiais pilies gynėjais. Su įdomumu peržiūrėjo vizualizuotą pasakojimą išmaniosiomis technologijomis, išvydo kaip judantys mažučiai žmogeliukai ruošėsi apgulčiai, artėjančius švedų kariuomenės dalinius, miestelėnų sumaištį priešui besiartinant, padegto miesto gaisrą. Išgirdo artilerijos šūvius, galingų sprogimų gausmą. Sužinojo, kad šis vizualus pasakojimas atkurtas pagal švedų generolo Levenhaupto memuarus.

 

EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ „NUO ŽĄSIES IKI AVIES“

2019 m. sausio 15 d.

               3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mokytoja Renata lankėsi Biržų muziejuje „Sėla“. Vaikai susidomėję klausėsi muziejaus darbuotojos pasakojimų apie naminius gyvūnus, paukščius, jų naudą žmonių gyvenime.

 

SUSITIKIMAS SU BIRŽŲ MIESTO SENIŪNU

2018 m. lapkričio 21 d.

              Visą savaitę 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai domėjosi Biržų krašto žmonių darbais. Savo gimtojo miesto įžymiąsias vietas atvaizdavo piešinukuose ir sukūrė knygelę “Mūsų gimtasis miestas -Biržai”. Šią knygelę nusprendė padovanoti Biržų miesto seniūnui ir padėkoti jam už rūpestį gražinant miestą. 

              Biržų miesto seniūnas V. Jareckas šiltai priėmė vaikus. Priešmokyklinukai drąsiai uždavė klausimus seniūnui:

              – Kuo svajojo būti užaugęs ?

              – Ar būdamas mažas buvo išdykęs vaikas ?

              – Ar mėgo sportuoti ?

              – Ar tiki stebuklais ?

              – Kokia yra seniūno svajonė ?

              Domilė išraiškingai padeklamavo A. Naktinio eilėraštuką “Banguoja Širvėna”. Pokalbio metu vaikai sužinojo kaip seniūnas rūpinasi miesto švara, tvarka, kaip padeda žmonėms patekusiems į bėdą, kuriems reikalinga pagalba. 

              Seniūnas padėkojo vaikams už savo kūrybos piešinukų knygelę ir visiems padovanojo po spalvinimo knygelę “Biržai – kūrybingų vaikų sostinė”, po kalendoriuką apie Biržus.

 

IŠVYKA Į PANEVĖŽIO LĖLIŲ VEŽIMO TEATRĄ

2018 m. gegužės 30 d.

   3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai Panevėžio lėlių vežimo teatre žiūrėjo spektaklį 
"Atsiskyrėlė skruzdėlytė". Po spektaklio važinėjosi su traukinuku, nuotaikingai leido laiką gamtoje.
 Grįžo kupini įspūdžių.

EDUKACINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ MUZIEJŲ “SĖLA”

2018 m. gegužės 22 d.

     Priešmokyklinio amžiaus vaikai, kartu su auklėtoja Daiva lankėsi Biržų muziejuje “Sėla”. Juos pasitiko komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja Lina Kuncytė, kuri vaizdingai vaikams papasakojo apie kunigaikščius Radvilas ir jų gyvenimą. Vaikai susipažino su žalvario papuošalų kolekcija, paukščių ir žvėrelių iškamšų ekspozicija. Susidomėję vaikai apžiūrėjo valstiečių, amatininkų naudotus namų apyvokos daiktus, rankdarbius ir grojančią muzikinę dėžutę.  Vaikai smagiai tyrinėjo senovinį Biržų žemėlapį, bandė atspėti kurioje vietoje yra jų darželis.

ORIENTAVIMOSI SPORTO ŽYGIS

“ŠIMTAS ŽINGSNIŲ PARKO TAKAIS”

2018 m. gegužės 9 d.

             Darželio priešmokyklinukai dalyvavo Biržų mokyklos-darželio “Vyturėlis” organizuotame sporto žygyje B. Dauguviečio parke. 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2018 m. kovo 14 d.

Nelikime abejingi

2017 m. spalio 31 d.

             Kai žemė pasipuošia įvairiaspalviais lapais ir šaltukas jau kartais pagnaibo skruostus, imame galvoti ne tik apie šio nuostabaus metų laiko džiaugsmus, bet ir prisimename apie artėjančią mirusiųjų pagerbimo dieną – Vėlines. Lopšelyje-darželyje  įgyvendinama tarptautinė vaikų socialinių gebėjimų ugdymo programa “Zipio draugai”. Šios programos valandėlių metu, vaikai susiduria su daugeliui vaikų pažįstamais dalykais: draugyste, bendravimu, priekabiavimu, pasikeitimų ir netekties susidūrimo su dar nepatirtais dalykais, išgyvenimu. Šios valandėlės metu 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su pedagoge Renata prisiminė kaip minima mirusiųjų pagerbimo diena – Vėlinės. Aiškinosi, kad kai kuriems žmonėms nepatinka kalbėti apie mirtį, kad mirtis tai įvykis, galintis labai nuliūdinti ir ką reikia daryti, kad susidūrus su mirtimi pasijustume geriau. Vaikai išsakė savo mintis apie mirtį. Vieni mano, kad mirties galima išvengti, jei būsime atsargūs. Kiti mano, kad numirę žmonės ir vėl gali atgyti, kaip ir kai kurių animacinių filmukų veikėjai. O dar kiti galvoja, kad tai neišvengiama.

             Pasikalbėję su grupės vaikų tėveliais, nutarėme prieš Vėlines apsilankyti mažiau artimųjų prižiūrimose kapinaitėse. Jose sutvarkėme keletą visai neprižiūrimų kapų, uždegėme po žvakelę, pabuvome rimtyje.

             Atlikę gerą darbą pasijutome pakylėti. Juk gerumo, supratimo niekada nebūna per daug. Svarbu nelikti abejingais…

***

SPORTINĖ PRAMOGA MOKYKLOJE-DARŽELYJE “VYTURĖLIS”

2017 m. gegužės 23 d.

               3-ioji priešmokyklinio ugdymo grupė įsijungė į mokyklos-darželio “Vyturėlis” organizuojamą sportinę pramogą “Judu kartu su draugu”. Vaikai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse: “Balansiniai dviratukai”, “Labirintas”, “Žvejyba” ir kt. Vaikams labiausiai patiko sužaisti “Futboliuką” su kito darželio vaikais.

TARPTAUTINIS PROJEKTAS “PAŽINKIME VIENI KITUS”

2017 m. kovo 27  d. – kovo 31 d.

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

  • Pažinti Lietuvos ir Latvijos valstybės simbolius, keletą tradicijų, papročių.
  • Išmokti naujų lietuvių ir latvių liaudies žaidimų, šokių, dainelių.
  • Išreikšti patirtus įspūdžius kuriant, piešiant, bendraujant.
  • Susirasti naujų draugų.

PROJEKTO DALYVIAI: 

  • Biržų lopšelio-darželio “Drugelis” 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir pedagogai;
  • Latvijos Respublikos Skaistkalnės vidurinės mokyklos 6-ių metų vaikai ir pedagogai.

  Pirmoji diena.

                    Priešmokyklinukai darželio bibliotekoje žiūrėjo ir aptarė filmuką “Lietuva iš paukščio skrydžio”.  Visą dieną vaikai internete, knygose, žemėlapiuose ieškojo informacijos apie Lietuvą ir Latviją. Susipažino su Lietuvos ir Latvijos valstybės simboliais, domėjosi šių šalių tradicijomis ir papročiais. Surengė piešinių parodą “Gimtinės spalvos”.

Antroji diena.

                    Vaikai išvyko į edukacinę-pažintinę kelionę – Latvijos Respublikos Skaistkalnės vidurinę mokyklą. Juos pasitiko pradinių klasių mokytoja Vitalija Gotharde su savo vaikais. Čia jie susipažino su naujais draugais, drauge šoko, dainavo. Apsilankė Skaistkalnės katalikų bažnyčioje, kur juos šiltai pasitiko kunigas Janis Vilaks. 

                     Smagiai praleidę laiką ir susipažinę su Latvijos draugais apsikeitė atminimo dovanėlėmis ir pakvietė juos apsilankyti mūsų darželyje.

Trečioji diena.

                      Vaikai sukūrė nuotaikingus plakatus LIETUVA, LATVIJA.

                       Lankėsi Biržų turizmo centre “Kelionių fiesta”. Vaikai sužinojo, kad būtent čia prasideda visos kelionės, kuo naudingas šios įstaigos darbuotojų darbas. Išsamiau sužinojo apie kaimyninę šalį Latviją ir atliko praktines užduotėles. 

Ketvirtoji diena.

                      Edukacinė veikla “Žodžių kraitė”, kurioje dalyvavo darželio tarptautiniai savanoriai Marina ir Konstantinas. Vaikai mokėsi mandagumo žodelių latvių, rusų, anglų, ispanų kalbomis. Jokūbas išmoko eilėraštuką rusų kalba, o Rugilė ir Živilė anglų kalba.

Penktoji diena.

                       Į darželio šventinį rytmetį “Draugystės spindulėlis” atvyko nauji draugai iš Latvijos. 3-iosios grupės vaikai dainavo ir šoko lietuvių liaudies dainas ir šokius. Visi kartu žaidė žaidimus “Per Biržų miestą dvi upelos teka” ir “Atspėk šalį”.

                       Visi drauge dalyvavo Biržų krašto muziejuje “Sėla” edukacinėje pamokėlėje “Biržų istorija mažiesiems”. Mažieji leidosi į virtualią kelionę iš paukščio skrydžio, apžvelgė Biržus stabtelėdami ties įdomiais istorijos objektais – Biržų pilimi, Širvėnos ežeru, buvo pakviesti “užeiti” į muziejų ir susipažinti su įdomiais eksponatais, klausantis Sekmadieninko pasakojimo. 

 

EDUKACINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2017 m. kovo 22 d.

                      3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su pedagoge Renata Čenkuviene lankėsi Biržų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, nes visą savaitę vaikai grupėje kalbėjo apie ugnies teikiamą naudą, o dažnai ir daromą žalą žmogui, aplinkai, gamtai. Tarnyboje vaikus pasitiko kvalifikuoti specialistai, kurie priminė saugaus elgesio taisykles, pabrėžė, kad jas ne tik reikia žinoti, bet svarbiausia jų laikytis. Vaikai žiūrėjo ir kartu su specialistais aptarė mokomuosius filmukus apie saugų elgesį, gaisro priežastis ir kaip elgtis gaisro metu. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas garažuose. Jie galėjo įsitikinti, kad ne toks jau ir lengvas tas gelbėtojo šalmas, batai ir kiti darbo įrankiai. Apžiūrėjo gaisrinės mašiną ir joje esančią įrangą, pasiklausė jos pavojaus signalo.

                    Atsisveikindami vaikai pažadėjo nežaisti su ugnimi, būti atsargiais. Specialistai vaikams padovanojo atminimo dovanėles.  

TOLERANCIJOS DIENA KAŠTONŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2016 M. LAPKRIČIO 16 D.

           Darželio  priešmokyklinio  ugdymo grupės vaikai ir jų auklėtoja Renata Čenkuviene lankėsi Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Kartu su 4-ųjų klasių mokiniais, mokytojomis  R. Briediene ir S. Tauteriene paminėjo Tolerancijos dieną. Čia jie buvo šiltai ir maloniai sutikti.

           Vaikai išsiaiškino ką reiškia žodis Tolerancija, žaidė įvairius žaidimus, žiūrėjo filmuką “Bjaurusis ančiukas” ir jį aptarė.

           Susitikimo metu iš spalvoto popieriaus iškirpę rankytes visi kartu sukūrė “Draugystės paukštį”. Į darželį vaikai grįžo kupini įspūdžių.

101_7522 20161116_112620 101_7519 101_7517

 “TEATRO KARALYSTĖS IŠDAIGOS MAŽYLIAMS”

           Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrius siekdamas atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą rengia kultūrinių edukacinių renginių ciklą “Teatro karalystės išdaigos mažyliams”, skirtą kūrybinės vaizduotės ir fantazijos, originalaus mąstymo, komunikacinių gebėjimų ugdymui, vaikų saviraiškos skatinimui, bibliotekos, kaip laisvalaikio, kultūros ir žinių erdvės pažinimui. Vaikams atsivers nuostabus teatro pasaulis, jie taps kūrybos proceso dalyviais.

           I-as renginys 2016 m. spalio 20 d. PASAKŲ DIRBTUVĖLĖ. 

          Kauno valstybinis lėlių teatras supažindino 3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikus su lėlių teatro “virtuve”. Vaikai sužinojo kaip pasaka virsta spektakliu: nuo scenarijaus, personažų, scenografijos ir muzikos sukūrimo iki teatro scenos. Vaikai dalyvavo lėlių parodos atidaryme ir teatralizuotoje valandėlėje, kurioje iš arti susipažino su unikalaus scenos meno-lėlių teatro subtilybėmis, susitiko ir bendravo atgijusiais personažais, pabandė savarankiškai valdyti lėlę ir net suvaidinti nedidelį etiudą. 

101_7427 101_7429 101_7431

 

 

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS

PROJEKTAS “SUSIPAŽINKIME, MAŽIEJI GAMTOS STEBUKLAI”

2016 m. balandžio 4-8 d.

PROJEKTO TIKSLAS: Tenkinti vaikų pažintinius poreikius, tyrinėjant, stebint, išbandant naujus pažinimo būdus.

UŽDAVINIAI:

1. Kalbės, reikš savo mintis, nuomonę, pristatys darbą draugams;

2. Atras ir nusakys smėlio, molio, žemės, žvyro, akmenukų savybes; stebės, tyrinės, eksperimentuos, darys išvadas;

3. Edukacinių užsiėmimų ir išvykų metu pažins Biržų krašto gamtą;

4. Atras naujas meninės raiškos priemones.

             1-oji Smėlio diena. Vaikai tyrinėja smėlį, eksperimentuoja su sausu ir šlapiu smėliu.

2-oji Molio diena. Edukacinio užsiėmimo “Molinukas” Biržų krašto muziejuje “Sėla” metu vaikai susipažino kaip molis paruošiamas lipdymui ir kūrė darbelius iš molio.

Vaikai lankėsi V. Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriuje. Mokytoja G. Visockienė papasakojo vaikams kaip gimsta nuostabūs keramikos darbai ir parodė visą darbų kūrimo procesą.

3-ioji Žvyro diena. Vaikai tyrinėjo ir lygino smėlio, molio, žvyro savybes.

4-oji Žemės diena. Išvyka į Biržų regioninio parko direkciją, kurios metu vaikai apžiūrėjo ekspoziciją ir žiūrėjo filmą “Ledynai ir karstinių įgriuvų susidarymas”.

Išvyka prie karstinės smegduobės “Karvės ola” ir Kirkilų k. karstinių ežerėlių.

 5-oji  Akmenukų diena. Vaikai tyrinėja akmenukus, stebi per padidinamąjį stiklą jų glotnumą, grublėtumą, raštus, juos sveria. Su akmenukais atlieka sudėties ir atimties veiksmus, ant jų guašu piešia raides.