Europos solidarumo korpusas (ESK) – nauja Europos Sąjungos programa, kuria siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo.

2018–2020 m. Europos solidarumo korpuso programai bendrai numatytas 375,6 mln. eurų biudžetas – šie pinigai leidžia pavieniams jauniems žmonėms užsiimti savanoriška veikla, stažuotis, dirbti, vykdyti pačių inicijuotas vietines veiklas, o organizacijoms – kurti ir įgyvendinti su solidarumo idėja susijusius projektus.

Mentorius – asmuo, kuris padeda savanoriui integruotis į organizaciją ir vietos bendruomenę.

Tutorius – organizacijos, kurioje savanoriaujama, paskirtas asmuo, kuris planuoja ir derina savanorio veiklas, užduotis, stebi, padeda spręsti kylančias problemas, padeda įsivertinti mokymosi procesą, savanorystės patirtį.

Biržų lopšelis-darželis yra priimanti organizacija (angl. Hosting), kuri teikia paraišką dėl projekto finansavimo, ir, jį gavusi, koordinuoja projektą, priima pas save tarptautinius savanorius.

SAVANORĖ IŠ ISPANIJOS

2020 m. vasario 3 d.

              Į lopšelį-darželį pagal „Europos solidarumo korpuso Kokybės ženklo“ programą atvyko Maria Martinez Bort – savanorė mergina iš Ispanijos. Savanorystės laikotarpis nuo 2020-02-03 iki 2020-08-31. Marios vadovės darželyje: Daiva, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė ir Ramunė, direktoriaus pavaduotoja.

 

JTBA MOKYMAI KAUNE

2019 m. gruodžio 6-7 d.

             Lopšelio-darželio „Drugelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė ir ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Daiva dalyvavo JTBA mokymuose „Europos solidarumo korpuso Kokybės ženklo programa. Tarptautiniai savanoriai” Kaune. Darbuotojos sužinojo, mokėsi iš patirties ir tikisi, kad įgytas žinias pavyks pritaikyti lopšelyje-darželyje.

RENGINYS BIRŽŲ TVIRTOVĖS ARSENALE

2018 m. gegužės 19 d.

  Biržų tvirtovės arsenale vykusiame renginyje Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Čigienė ir auklėtoja Daiva Greviškienė pristatė įstaigos patirtį įgyvendinant Erasmus+ programos jaunimo srities projektus „Second wave“ (2016-2017 m.) ir „4G“ (2017-2018 m.) bei „HI-5“ (2018 m.). Tarptautinė savanorė Tamar Tskhovrebadze pristatė jos ir Mariam Sharmiashvili (iš Sakartvelos) įspūdžius, patirtį savanoriaujant lopšelyje-darželyje.

 Renginio pradžioje šešerių metų lopšelio-darželio „Drugelis“ ugdytinės Akvilė, Austėja, Smiltė, Meida ir Deimantė susirinkusius pasveikino gruzinišku „Kalnų šokiu“, kurį jas išmokė EST savanorės.

  Renginyje dalyvavo pedagogės Irena Tekutienė, Stasė Valickaitė ir Stasė Bagdonienė iš Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“, domėjosi galimybėmis įgyvendinti Erasmus+programos jaunimo srities projektus.

   Gegužės 22 d. EST savanorė Mariam šventė savo gimtadienį.  Darželio vaikai ir darbuotojos ją nuoširdžiai pasveikino. 

***

             Nuo 2018 m. balandžio 18 d. lopšelyje-darželyje, pagal Erasmus+ Europos savanorių tarnybos projektą “HI-5”, dirba tarptautinė savanorė Tamar Tskhovrebadze iš Gruzijos.

          Tamar 23 metų iš Gori miesto, baigusi teisės (bakalauro) studijas Tbilisio universitete. Jai patinka muzika, mėgsta keliauti, sutikti naujus žmones, kurti pristatymus IT.

         Tamar darželyje padės organizuoti įvairias vaikų veiklas lauke, pravesti renginius. Tėvams pageidaujant, mokys 5-6 metų vaikus elementarių žodžių anglų ir vokiečių kalbomis.

***

RYTMETYS SU TARPTAUTINE SAVANORE MARIAM

2017 m. lapkričio 23 d.

        Vaikai, pasveikinę Mariam nuotaikingu lietuvių liaudies šokiu “Tupi šarka”, vėliau klausėsi jos iliustruoto nuotraukomis pasakojimo apie Gruziją – šalį, kurioje gyvena. Parodė video vaizdus apie Gruziją žiemą, vasarą, sostinę Tbilisi, gruzinų rašto pavyzdžių. Vaikai žiūrėjo ir klausėsi animacinę lopšinę gruzinų kalba, Mariam kartu su vaikais mokėsi šokti lietuvių liaudies šokius “Jurgeli, meistreli”, “Šiaudų batai”.

       Mariam atsakė į vaikų klausimus: kada jos gimtadienis, kiek jai metų, kokia mėgstamiausia spalva, patiekalas, ar dažosi lūpas ir turi mėgstamą apyrankę bei kt.

         3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai Mariam padovanojo pačių pagamintą širdelę, užrašę “Mes tave mylim”, o 4-osios grupės vaikai – iš popieriaus suklijuotą Kalėdų eglutę.

          Darželio direktorė linkėdama Mariam sėkmės, įteikė prisiminimui gintarinę apyrankę ir biržietiškų suvenyrų.

          Visus šiltai nuteikė Mariam nuoširdžiai  lietuviškai ištarta padėka “Ačiū labai”.

        Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio  lopšelyje-darželyje pagal Erasmus+ Europos savanorių tarnybos projektą “4G” dirba tarptautinė savanorė Mariam Sharmiashvili iš Tbilisio (Gruzijos). 

        Mariam Sharmiašvili – 24 metų mergina iš Tbilisio. Ji padės auklėtojai Daivai vesti kūno kultūros užsiėmimus, rytinę mankštą, mokys vaikus anglų kalbos, įsijungs į darželyje organizuojamas veiklas ir įgyvendins savo idėjas.

***

Konstantinas su vaikais101_7193101_7196101_7197101_7233101_7228

                                      101_7235

        2016 m. įstaiga trejiems metams įgijo Europos savanorių tarnybos priimančios organizacijos statusą dviems EST savanoriams pagal Erasmus + programą.

      Džiaugiamės, kad bendradarbiaujant su organizacija VšĮ „Creativitas“, vykdančia Erasmus+ programos Europos savanorių tarnybos projektą „Second wave“ (liet. „antroji banga“), nuo rugsėjo mėnesio lopšelyje–darželyje savanoriauja du tarptautiniai savanoriai.
Konstantinas Esinas – dvidešimtmetis savanoris iš Rusijos. Jis baigęs sociologijos ir ekonomikos saugumo studijas (bakalauras), muzikos ir dailės mokyklas. Jaunuolis maloniai bendraujantis, taktiškas, sėkmingai mokosi lietuvių kalbos. Jis padės auklėtojoms ugdymo procese naudoti informacines technologijas, ves rytinę mankštą, organizuos fizinio aktyvumo veiklą, sportinius  ir kitus renginius.
Marina Lopez Martin – dvidešimt keturių metų savanorė iš Madrido, Ispanijos. Įgijusi vaikų logopedo specialybę.  Komunikabili, mėgstanti keliauti, patirti daugiau iššūkių, ateityje planuoja būti mokytoja. Marina bus pagalbininkė ugdant vaikų muzikos, šokio ir vaidybos raišką, padės ugdyti vaikų kasdienio gyvenimo įgūdžius, žais ir bendraus su vaikais, dalyvaus įgyvendinant darželio, grupių projektus.
Abu savanoriai 5-6 metų vaikus mokys anglų kalbos žodžių, o darželio darbuotojus – anglų kalbos, supažindins su savo gimtosios šalies tradicijomis, papročiais.

SAVANORIŲ  RYTMETYS

2016 m. rugsėjo 21 d.

         Į salę sugūžėjo visi darželio vaikučiai artimiau susipažinti su darželyje dirbančiais savanoriais Marina ir Konstantinu. Vaikai juos pasveikino nuotaikinga dainele „Labas rytas“. Marina ir Konstantinas trumpai papasakojo apie savo gimtąją šalį, skaidrėse parodė gražiausias ir įdomiausias vietas. Visi kartu nuotaikingai atliko lietuvių liaudies dainą „Du gaideliai“. Vaikai nepamiršo pasveikinti Konstantino su gimtadieniu. Jie padovanojo savo rankomis pagamintas knygeles su palinkėjimais ir GIMTADIENIO KARŪNĄ.  

101_7236101_7237-kopija

101_7243101_7246