Naujienos

SUSITIKIMAS SU BIOLOGIJOS MOKYTOJA 

2017 m. lapkričio 20 d.

             Darželyje lankėsi Biržų Saulės gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Jakubėnienė. Ji papasakojo vaikams, kad augalai yra gyvi organizmai, kurie kaip ir žmonės viską jaučia. Atskleidė žaliųjų augalų naudą, kad jie valo orą ir prisotina jį deguonimi, nuima nervinę įtampą ir puošia aplinką, kad beveik kiekvienas jų turi stebuklingų galių. Tačiau esama labiau už kitus naudingų augalų, kuriuos galima pavadinti tikrais oro filtrais, žaliaisiais gydytojais.
           Pelargonija – tai vienas iš dažniausiai sutinkamų kambarinių augalų, pirmas vaistas nuo uždegimo. Gausiai žydinti pelargonija švarina kambario orą, todėl ją galima auginti net miegamojoje patalpoje. Jos žmogaus organizmui teikia energijos,  švelnus aromatas suteikia sielos ramybę. Žmones, kurių namuose auga pelargonijos, mažiau veikia stresas, jiems rečiau būdingi psichikos sutrikimai.

           Levanda ne tik gražiai žydi, maloniai kvepia, ramina ar atpalaiduoja. Ant rašomojo stalo laikomų džiovintų žiedų kvapas padeda susikaupti ir saugo nuo galvos skausmų. Levandų vonia padeda atsikratyti nuovargio, nervingumo, geliant raumenis po fizinio krūvio.

           Chlorofitai per parą 10-12 kvadratinių metrų kambario orą išvalo 80 proc. Jeigu jūsų bute yra sintetinių daiktų, jų negatyvų poveikį neutralizuoja gėlės, sugeriančios iš oro toksinus: dracenos, eperomijos.

           Įdomiausi vabzdžiaėdžiai augalai – musėkautai, kurie „apsiginkluoja“ spąstais, kuriais ir prisivilioja, ir sučiumpa vabzdį. Į pinkles pakliuvę vabzdžiai suvirškinami fermentų ir virškinamųjų sulčių – tada augalas pasisavina maisto medžiagas.  Vabzdžio kūnas suskaidomas, o jį sudarančias medžiagas pasisavina augalas. Dauguma šių augalų aukas prisivilioja skleisdami patrauklų kvapą bei gamindami klampų skystį.

            Ąsotenių lapų paviršių dengia vaškiniai žvyneliai, todėl vabzdžių kojos slysta ir jie iš spąstų negali išlipti. Kai kurie ąsoteniai prisitaikę gaudyti tik tam tikros grupės vabzdžius. Grobį augalas privilioja nektaru, specifiniais kvapais, žiedų spalva; grobis dažniau ir greičiau įkliūva kai augalas drėgnas. 

            Mokytoja vaikams padovanojo keletą gėlių vazonėliuose ir susitarė susitikti ankstyvą pavasarį, kartu pasėti įvairių daržovių, gėlių.